| Alexandru_Roland_1999 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Cum imi conving patintii sa im ia un catel?

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Spunele ca vei fi foarte responsabil, vei ajea grija de el il vei hrani, vei face curat + ca o vei ajuta pe mama ta la lucrurile casnice precum (spalatul vaselor, datul cu matura, stersul prafului).

| Madayna a răspuns:

Trebuie sa-i convingi ca tu o sa ai grija de el si ca nu o sa il pui lor in brate dupa ce o sa te plictisesti de el.

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Hei.
Pai ai pitea sa le spui parintilor tai ca te simti singura si ca un catelus te-ar ajuta. Sau ai putea sa le spui ca iti doresti foarte mult unul. Dar sa stii ca un catelus este o mare responsabilitate. Deci va trebuii de asemenea sa le spui ca vei avea grija, si te vei ocupa de tot ce are el nevoie, ca vei vi un stapan bun.
Sau ai mai putea sa le zici ca un prieten de-al tau are un catel(daca are ) si ai vrea si tu.
Parintii pot fi dificili uneori, roaga-i frumos. Sper sa iti ia unul :* Bafta multa!