| dingdong12345 a întrebat:

e destul de simpla...voi mai credeti in asa zisi prietenii adevarati?happy adica in acest moment eu nu prea mai cred in "prietenii" am observat ca majoritatea persoanelor se prefac ca te asculta bla bla bla si daca sa zicem tu pentru o perioada lipsesti observi ca deja totii stiu despre viata ta laughing asa zisul prieten zice tot voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| alessia a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tinehappy In ziua de azi nu mai exista prieteni adevarati! E foarte greu sa-ti faci prieteni, pentru ca lumea e complicata, si foarte usor sa-i pierzi. Nu-i nimic, e bine asa cum e, ca in sfarsit ne-am dat seama de asa zisii "prieteni adevarati" decat sa traim cu iluzia ca ei fac parte din viata noastra. Chiar si persoanele pe care le cunosti de foarte mult timp, nu-ti mai sunt cu adevarat prieteni acum. Asta este...Bafta!

4 răspunsuri:
| AndreisiMaicum a răspuns:

STIU FRATE CUM E am avut experiente si mai grele dar nu vreau sa vorbesc despre asta faza e ca doar prietenii de familie ca sa zic asa sau cei din copilarie sunt cei mai buni dupa miine.
Nu iti face prieteni aiurea iti zic eu.
Eu am un prieten de la gradinita si ne cunoastem si acum ne jucam vorbim glumim ne sicanam abordam fete etc etc in fine succes

| Dulcika50 a răspuns:

E adevarat ca nu poti sa ai incredere in oricine zice ca ti-e prieten,si eu am avut experiente din astea alaturi de "prieteni" dar ce te sfatuiesc e :daca te imprietenesti cu o persoana nu o considera prietena ta,asteapta sa treaca timpul, sa vedeti cum va mai intelegeti, stati mult de vorba, vezi daca poti avea incredere si apoi daca da atunci poti sa-i spui unele secrete(pentru inceput nu-i spune un mare secret, incepe cu ceva micwinking )

| CoSmY12 a răspuns:

Sau stau cu tine numai pentru banii

| CoSmY12 a răspuns:

Sau iti mananca banii