| lol124356 a întrebat:

Am și eu o întrebare pentru cunoscători. Acum o săptămâna mi-am pus un pierceing in buric la un salon de tatuaje, tipul de acolo mi-a zis ca nu trebuie sa îl tratez cu nimic doar sa îl țin in permanenta acoperit cu plasturi și sa am grija sa nu îl ud, m-a chemat peste 3 zile la control.
Cu o zi înainte de control am observat o pata roșie in jurul cercelului iar când am ajuns acolo mi-a zis ca este foarte puțin inflamat și mi-a recomandat sa țin in continuare plasturii și sa revin la control.
Azi am fost la control și mi-a zis ca pierce-ul este infectat și ca trebuie sa îl scot și sa încercam sa îl băgăm din nou.
A mai pățit cineva așa, mai pot pune Pierce-ul dacă se astupa gaura?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Dacă locul respectiv s-a infectat, ar trebui să dați jos acel cercel, dar ar trebui să faceți un control medical pentru a vedea despre ce este vorba. Iar, dacă nu este nimic grav, luați tratamentul recomandat de medic pentru infecție. De asemenea, dacă vreți din nou inel în acea zonă, vedeți din ce material a fost făcut inelul. Posibil materialul, aliajul din care era făcut inelul să vă fi provocat această infecție, alergie. Căutați să aveți bani pentru a achiziona un inel de calitate din aur sau argint. Sănătate!