| OneDream a întrebat:

Salut..Am si eu o intrebare :Se gaseste in momentul de fata crema Retin-A sau Smooderm? HELP ME PLZZ! Fundaa!

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Retin-A se gaseste in farmaciile Sensiblu.

| OneDream explică (pentru Bondarel99):

Am fost si Nu este!

| Bondarel99 a răspuns (pentru OneDream):

Stiu ca se gaseste dar mi se pare ca i-au schimbat denumirea...
Daca imi amintesc cum ii zice iti spun.

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru Bondarel99):

Sunt și eu curioasă în legătură cu aceste creme. Te rog interesează-te și spune-ne. Mulțumim

| Bondarel99 a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

Retin-A s-a comercializat sub mai multe nume (branduri) : Aberela, Airol, Renova, Atralin, Retin-A, Avita, Refissa, Tretionin sau Stieva-A. Cele mai cunoscute produse care contin aceeasi substanta activa, tretinoid, sunt: Retin-A, Renova, Tazorac, Aveda.
E posibil ca in farmacii sa nu se mai gaseasca ori pentru ca nu mai au cereri ori pentru ca si-au dat seama ca e dura cu tenul.
De gasit ea se gaseste si sub denumirea asta
http://www.efarma.ro/products.php?id=967

Daca nu ai acnee severa nu ai de ce sa o folosesti. Daca ai doar o forma mai usoara incearca zineryt.

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru Bondarel99):

Dermatologul nu mi-a recomandat-o pentru acnee happy

| OneDream explică (pentru TheVampireDiaries01):

Da si eu am fost pana la urma la dermato..si clar mi-a dat alt tratament..aici conteaza si cum e pielea ta si mai multe chestii

| GeorgianaI a răspuns:

Buna ziua,
Am cateva tuburi de crema Retin A, 0.05 la 20 g, expira in decembrie 2015. Pret 90 Ron cutia. Pt contact 0761742429