| CobraGuy a întrebat:

Am si eu o problema. Am pierdut cheile de la apartament si nu le-am mai gasit.
Vreau sa stiu daca trebuie sa schimb butucul de la usa sau yala?
Mentionez ca am o usa metalica si nu stiu cum sa procedez ca nu m-am mai lovit de problema asta.
Mersi.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La butucii cu amprenta de obicei primesti un card cu un cod. Cu ajutorul lui poti face chei noi. La butucii clasici poti sa copiezi o cheie existenta. Daca banuiesti ca cheile tale au ajuns in posesia unei persoane rauvoitoare care iti stie adresa si ti-ar putea face o vizita in lipsa ta e mai bine sa inlocuiesti butucii.

Răspuns utilizator avertizat
| andreia67 a răspuns (pentru CobraGuy):

Pai in mod normal niste chei pierdute undeva nu sunt folositoare pentru nimeni.