| OchisoriAlbastrii a întrebat:

Am si eu o problema daca se poate numi asa.
Sunt cu o fata impreuna de 4luni si parintii ei isi fac probleme ca de la iesitul prea mult afara cu mine sa nu se ajunga la altele(sex.).Eu nu imi doresc sa fac sex cu fata lor pentru ca in primul rand o respect,in al II-lea rand nu sunt genul de baiat sa ma pun cu o fata doar ca sa fac sex, iar in al III-lea rand o iubesc foarte mult.Eu am vorbit cu ea in seara asta sa discut fata-n fata cu parintii ei,ea a acceptat dar mie imi e frica de raspunsul pe care o sa il dea parintii ei daca le explic ca nu vreau sa fac sex cu fata lor,o iubesc foarte mult,imi place sa am grija de ea,dar nu imi doresc sa fac sex cu ea pentru ca in primul rand nu mi se pare varsta mea si a ei ok pentru asa ceva,iar in al II-lea rand niciodata nu am avut ganduri de genul si nici nu am, pentru ca nu ma simt obsedat.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Trebuie să câștigi încrederea părinților ei. Nu aduce în discuție cuvântul "sex", încearcă doar să le dai de înțeles că nu vrei să îți bați joc de ea.

| T0T a răspuns:

Ii faci sa aiba incredere in tine prin discutii cu care poti sa iti evidentiezi maturitatea.

| SkyPilot a răspuns:

Nu folosesti cuvantul sex. Le spui ca tii foarte mult la fata, ca o respecti si ca nu vei incerca sa fii o influenta pozitiva pentru ea. Intreaba-i care sunt motivele lor de ingrijorare. Ai grija cum te prezinti si cum te exprimi.

| edit28 a răspuns:

Nu adu cuvantul sex in discutie. Intreabai doar de ce sunt ingrijorati in privinta ei si linisteste-i.