| Anonimul20012005 a întrebat:

Salut, am si eu o problema mhh sau mai mult o intrebare^^.Mhh acum ceva timp am fost cu o fata impreuna era foarte apropiati, cel putin eu eram indragostit de ea la maxim, tin sa mentionez ca inainte de relatie am fost prieteni destui de apropiati timp de 6 luni.Bun toate bune si frumoase pana cand un tip a decis sa se bage intre noi ca de ce nu, un prieten de al meu si al ei, mnah eu unul am trecut peste faza aia dar ea nu... si dupa el a aparatu si gelozia, credea ca imi place o tipa de care mi-a placut in urma cu ceva timp mnah eu i-am explicat ca nu imi mai place de ea si fix asa era nici macar nu vorbeam cu tipa aia ...In fine intr-un final am decis amandoi sa ne despartim, mai mult ea pentru ca eu inca o iubeam, mnah si acum dupa 1 luna si ceva noi inca mai vorbim, mai rar dar totusi vorbim, si dupa despartire ne-am intalnit intamplator prin oras si am stat cu ea si intr-un final ne tineam de mana si in brate a si plans.Ideea e ca eu inca mai am sentimente destul de puternice pentru ea, dar ea a zis ca a renuntat la mine pentru ca eram foarte "sufocant" apoi imi spunea ca suntem diferiti m-a facut si ciudat si m-am simtit putin jignit dar am trecut peste chestiile astea, mnah si cum mi-a zis ea asa intr-un final a zis ca ii e dor de mine si ca nici ea nu poate renunta la mine dar ii e teama ca daca o sa fim iar impreuna o sa se intample la fel, aceeasi problema o am si eu adica ea nu e genul de fata care sa uite sau sa treaca cu vederea dar totusi chiar o iubesc din toata inima sad, voi ce credeti e o idee buna sa ne impacam? e o idee buna sa mai tin la ea chiar daca ea a zis ca nu mai are sentimente pentru mine *in schimb gesturile ei arata altceva*? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| FanulMeu a răspuns:

Nu va cunosc si nu pot sa iti dau un sfat prea bun pentru un sfat bun am nevoie de mai multe informatii, dar din ce am inteles de la tine nu cred ca ar trebui sa ii mai dai o alta sansa, folosind te-ai schimbat poate insemna si "nu imi mai placi " dar si "acum imi placi mai mult " plansul si tinutul de mana pot fi din cauza unor sentimente ramase tinand cont ca v-ati intalnit la doar o luna de la despartire poate sa fie si nostaliga.