| Suk a întrebat:

Salut, am si eu o problema:mi s-au dereglat tastele de la laptop, de ex cand apas pe 'u' imi activeaza '4' cand apas pe 'l' imi activeaza '3', si tot asa.
Ma puteti ajuta si pe mine?

3 răspunsuri:
| danielutzica a răspuns:

Ai o tasta activata
se numeste NUM LOCK
apasa pe ea si revine la normal tastatura.
asa a patit prietena meawinking

| ITistii a răspuns:

Tasturile de laptop, in general, nu au numeric pad (patratelul cu cifre care apare pe o tastura normala). Acest lucru este substituit prin functie dubla a anumitor taste... acesta functie se activeaza/dezactiveaza cu tasta NUM Lock (combinatie de taste FN+NumLock sau doar NUM lock... in functie de laptop)

| Suk explică:

Ms mult !