| CosminSilaghi919 a întrebat:

Salut.

Am si eu o problema si nu stiu exact ce sa fac sau ce se intampla.

Deci,am inceput sa vorbesc cu o fata pe Instagram si merge bine,suntem prieteni si am iesit intr-o seara afara,eram cu niste prieteni si in seara aia am avut primul sarut,urmatoarea zi am chemat-o pe afara doar noi,ne-am plimbat in jur de o ora,o ora si ceva si iar ne-am pupat dar ideea e ca raspunde destul de greu la mesaje. Nu mereu,dar de cele mai multe ori raspunde dupa cateva minute si acum vreau sa intreb pentru fete sa-mi raspunda ca ele stiu mai bine, face misto sau nu? Pentru ca ma gandesc ca si daca ea ma placea, imi raspundea mai repede. Cand ies cu ea zambeste, pare fericita, rade, dar nu stiu cum e faza cu mesajele

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ai întrebat-o dacă e ocupată?
Câteva minute nu e un capăt de țară. Ia întreab-o mai multe despre ea, și stai și ascultă, și atunci va vrea să vorbească cu tine mai mult.
Oricum, dacă te ignoră cu orele/zilele, atunci nu are rost să mai încerci. Dar așa, poate că vrea să înceapă mai ușor.
Singura care știe e ea. Poți să o întrebi direct sau poți să iți dai seama din câte îți povestește

| CosminSilaghi919 explică (pentru valentingb):

Am intrebat o aseara daca vrea sa iesim afar 5 min si mi-a raspuns dupa aproxumativ o ora si a spus ca nu o lasa mama ei, si era activa mai tot timpul pana sa mi raspunda

| CosminSilaghi919 explică (pentru valentingb):

Si ma gandeam sa o intreb azi daca vrea sa iesim sa vad ce si cum dar nu stiu ce sa fac

| Laura678 a răspuns:

Bună,cu toții suntem oameni, nu ne putem trăii toată toată doar cu ochii intr-un ecran.
Poate avea alte lucruri de făcut, citea, asculta muzica, etc.
Gândește te ca alte persoane răspund și mai greu, cu zilele chiar.
Asa ca, eu zic ca poți aștepta câteva minute.