| FlorinMihai29 a întrebat:

Salut,am o problema emotionala ce nu imi da pace. Acum o saptamana jumate am inceput sa vorbesc mai mult cu fata care imi place. Am vorbit ce am vorbit pana intr-o seara cand am fost la un suc,ne-am plimbat,si apoi am dus-o acasa. Cand am ajuns acasa imediat am sa vorbesc cu ea si i-am spus ceea ce simt, iar ia a spus ca "Nu stiu ce sa zic. Acum nu dar pe viitor nu se stie niciodata. Ramanem prieteni". Am mai vorbit cu ea cateva zile, iar de ceva timp nu imi raspunde la mesaje. Problema e ca pentru fata asta simt ceva de cam 3 ani si acum cand am avut curajul sa ii spun a iesit prost. Acum ca i-am spus ce simt si m-a refuzat ma gandesc si mai mult la ea si ma intreb mereu "De ce nu imi raspunde la mesaje?" "Oare am facut bine ca i-am spus ce simt?" In fiecare zi ma gandesc la ea si nu mai pot sa vorbesc cu alta fata ca din ce in ce mai mult simt ceva pentru ea si nu stiu cum sa fac ca si ea sa simta ceva pentru mine... Astept sfaturi/pareri despre ce trebuie sa fac in continuare.

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

1)Ar fi iesit pentru ca se cunosc de mai bine de 3 ani si vorbesc des, deci sunt buni prieteni (asta rezulta din mesajul lui).
Ce inchisi sunt unii, gata trebuie sa ies undeva doar daca plac pe cineva?
Daca merg cu un baiat in oras inseamna ca sunt gay?
Si logic ca tu ca fata il pui sa stea dupa fundul tipei, ca asta este placerea voastra, sa se milogeasca baietii de voi.
Don, daca dupa 3 ani nu te place, cred ca ti-ai batut destul capul, ai incercat, nu a mers, treci mai departe.

16 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Spune-i clar, "de ce nu imi raspunzi la mesaje?, daca am gresit cu ceva te rog sa imi spui...". I-ai spus asta? Daca nu iti raspunde te ignora, nu te place, considera ca nu va potriviti sau ai fost prea insistent la prima intalnire sau in mesajele de dupa intalnire...

Bafta!

| FlorinMihai29 explică (pentru Prezidentul):

O sa ii zic ce mi-ai spus tu... Insistent am fost foarte putin, aproape deloc...

| maria999 a răspuns:

Eu zic sa nu te lasi pentru ca nu trebuie sa renunti. Intreab-o de ce nu-t mai raspunde la mesaje. Baiatul trebuie sa faca mereu primul pas ca daca nu doar nu te astepti la o fata sa-ti spuna...sti te plac ca na. Trebuie sa ai rabdare poate si ea te place ca altfel nu ar fi iesit la suc cu tine, dar poate ca asteapta sa va cunoasteti mai bine. Bafta!

| maria999 a răspuns (pentru Hakuouki):

A spus clar ca a inceput sa vorbeasca mai mult cu ea de o saptamana poate ca in astia 3 ani nu a vorbit cine stie cu ea. Asta intelg eu din ce a scris el. Poate ca nu erau asa de apropiati, nu ca vorbeau asa de des cum spui tu pentru ca daca ar fi vorbit des nu ar fi spus :,, Acum o saptamana jumate am inceput sa vorbesc mai mult cu fata care imi place." Si nu nu sunt inchisa, dar probabil si fata si-a dat seama ca el are anumite sentimente fata de ea, cat de cat din moment ce a invitat-o in oras dupa ce a vorbit cu ea mai multe poate ca inainte nu vorbeau asa de des. Si nu nu-l pun sa stea dupa fundul ei, dar poate fata considera ca daca tot sau apropiat mai mult in ultima perioada ar vrea sa vorbeasca si ei mai mult sau poate e genu de fata care nu spune,, da " de prima data. Si eu nu cred ca in astia 3 ani si-a batut capul din moment ce spune foarte clar ca dupa ce au iesit cand a ajuns acasa i-a spus ce simte pentru ea, deci pana atunci nu-si marturisese sentimentele. Si cred ca mai bine decat sa comentezi aiurea raspunsurile ai fi mai atent la detalii si daca tot consideri ca ai putea sa dai sfaturi mai bune de ce nu ai dat si tu un raspuns? In fine...iti urez sa ai o zi frumoasa!

| Hakuouki a răspuns (pentru maria999):

Nu-mi bat capul cu tine draga mea. O zi buna.

| Hakuouki a răspuns (pentru maria999):

1)Ar fi iesit pentru ca se cunosc de mai bine de 3 ani si vorbesc des, deci sunt buni prieteni (asta rezulta din mesajul lui).
Ce inchisi sunt unii, gata trebuie sa ies undeva doar daca plac pe cineva?
Daca merg cu un baiat in oras inseamna ca sunt gay?
Si logic ca tu ca fata il pui sa stea dupa fundul tipei, ca asta este placerea voastra, sa se milogeasca baietii de voi.
Don, daca dupa 3 ani nu te place, cred ca ti-ai batut destul capul, ai incercat, nu a mers, treci mai departe.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca te milogesti ca bolovanul de ea, nu vezi ca nu da doua parale pe tine, ce isi pierzi timpul aiurea? lumea e plina de curve si tu stai dupa una

| FlorinMihai29 explică (pentru RAY):

Stiu ca nu trebuie sa ma milogesc, dar nu pot sa nu ma gandesc la ea. Vreau sa o uit dar nu pot.

| RAY a răspuns (pentru FlorinMihai29):

Du-te la alte fete, las ca o uiti

| Lawliet14 a răspuns (pentru FlorinMihai29):

Trebuie sa ai o discutie mai detaliata cu ea, fa cumva sa ai aceasta discutie! Pentru ca unele persoane mai putin inteligente cred ca daca procedeaza printr-o oarecare retragere, au clarificat aspectul. Tie trebuie sa ti se spuna in fata adevarul, daca te place sau nu! Abia apoi, daca ti se confirma ca nu te place, poti sa mergi mai departe. Inainte, altfel nu cred ca o uiti daca nu ai un motiv puternic.

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

E o problema sentimentala nerezolvata, se creeaza un resentiment care poate fi reactivat in viitor!

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Cei aia sentimente, emotie? lasa-ma bre cu de astea

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

O sa afli in timp, Ray.

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Daca ceea ce am simtit se numeste iubire, mai bine nu dau de ea in viata mea e mult mai bine

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare, ca incetul cu incetul se face relatia.

Răspuns utilizator avertizat
| marinageorgiana14 a răspuns:

Totul va decurge de la sine