| Nimeni1203 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, sunt la liceu si parca de la o vreme nu prea mai pot sa vorbesc cu fetele cu vorbeam inainte, acum raman repede fara idei, nu stiu ce sa le intreb cand incep o conversatie si isi pierd foarte repede interesul, sunt un baiat foarte amuzant si fac lumea din jurul meu sa se simta bine mereu cand iesim la cafea/suc etc dar cand vreau sa vb prin mesaje parca nu am ce sa le zic/intreb, ceva sfaturi va rog?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate esti mult prea mic....mai asteapta sa cresti, sa te maturizezi si atunci vei avea subiecte destul de discutat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

... parcă nu ai ce să le zici. Când? Cănd vrei să vorbești ( adică să comunici) prin mesaje? De ce vrei să comunici? Ce vrei să comunici?

| Diana237 a răspuns:

Ajută mult să te gândești la faptul că fata pe care o abordezi e și ea un om la fel ca tine. Asta înseamnă că are propriile pasiuni, opinii, aspirații. Evită să întrebi din prima lucruri generice, de tipul "care e culoarea ta preferată" și încearcă să ghicești câte ceva despre ea dinainte s-o abordezi (din postările/story-urile sale). Așa îți va fi mai ușor să legi firul unei discuții dacă ai așa o mică idee despre tipul ei de personalitate.

| Midnightsky a răspuns:

Poarte, dacă sunt interesate, ar trebui să le lași pe ele să înceapă o conversație.