| valy a întrebat:

Salut.am si eu o problema.trebuie sa fac un referat despre niste tampenii care nu le inteleg deloc ce mi-a dat acel tampit de prof.ar trebui sa caut ceva de genu(Europa de rivalitatile coloniale din a doua jumatate a secolului 19 si inceputul secolului 20 la europa tratatelor de dupa primul razboi mondial)cine ma poate ajuta? va rog frumos

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu profesorul e tampit, ci elevul care nu e in stare sa trateze un subiect nu foarte dificil si foarte interesant. Daca nu stii tu, asta nu inseamna ca e ceva greu sau tampit. Rusine sa-ti fie!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine, dar Brigaela are dreptate. Cam în acea perioadă marile imperii coloniale au fost destrămate, tu doar trebuie să prezinţi interesele fiecărei ţări. În mare parte este vorba de Franţa, Anglia, poate chiar Olanda.

| gigiro a răspuns:

Daca nu ai inteles, i-ai spus timpitului? El a invatat despre rivalitati coloniale si a ajuns profesor, tu vrei sa invete altii pentru tine, sa-ti dea totul mura in gura. In locul tau, m-as pune serios pe invatat, iesind din TPU.De ce nu-ti faci mai intai temele si pe urma intri pe net? Daca tu ai fi profesor de istorie(prin absurd) ti-ar placea sa-ti spuna cineva tampit?

| cosmon a răspuns:

Frate noi aici nu rezolvam teme, nu stiu de ce adminii aproba astfel de intrebari cand la reguli scrie clar ca nu se rezolva teme pe TPU.