| bobby_8777 a întrebat:

Salut, am trecut acum in clasa a 8-a si as dori sa imi fac o prietena cu care sa am o relatie serioasa.Cum credeti ca ar fi bine sa atrag atenitia unei fete tinand cont ca in scola in care invat sunt f multe fete frumoase deci am de unde sa aleg dar cum sa intru in vorba cu ele adica sa vrea sa ma cunoasca si ea mai bine, doar nu pot sa ma duc asa la una si sa o intreb...adica nu stiu
Astept pareriloe voastre...Cum credeti ca ar trebui sa procedez?

Multumesc mult + Fundita :X

2 răspunsuri:
| Sun life a răspuns:

Poi sa te imbraci fain si saa ai stil daca zici ca sunt fete frumoase inseamna a au pretetiihappy nu trebuie sa fii disperat:-&. poate ca ai prieteni care umbla cu elethinking si sa te abge ei in seama cu fetelesmug. si dupa daca ai freza sau stiu eu la ce se asteapta fetele poate poate ceva. da prima data trebuie s mergi incet daca nu vei arata ca esti disperat sa-ti gasesti o fata laughing SUCCES

| purpleice a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te imprietenesti cu ele, si dupa sa le ceri id-ul si asa mai departe, dar nu stiu daca nu iti place cu adevarat una dintre fetele acelea si vrei sa fii cu o fata doar pentru ca vrei sa ai prietena nu cred ca o sa-ti mearga f bine relatia cu acea fata, sti cum e dragostea vine cand te stepti mai putin, si mai mult ca sigur ca o sa-ti placa f mult o fata si o sa fii cu ea nu numai pentru ca vrei sa ai o prietena, deci eu zic ca nu trebuie sa te grabesti. dar daca totusi vrei eu iti recomand sa intrii in vorba cu ele si sa le intrebi diferite chestii gen profesori, ore si asa mai departe, sau daca de ex ai prieteni care le cunosc sa iti faca cunostinta cu ele. sper ca te-am ajuatat.