| Nastas11 a întrebat:

Salut... Am un ciobănesc belgian de peste un an, iar azi a înghițit parul adunat de pe covoare.Nu știu cum dar am găsit vreo 2 oase în acel gunoi... există vreun risc?

2 răspunsuri:
| marin1988 a răspuns:

Posibil să vomite din cauza părului înghițit (am pățit asta cu una din cățelușele mele). Depinde de mărimea oaselor, sper să nu îi provoace vreo rană. Dar cred că riscul nu e foarte mare.

| Nastas11 explică (pentru marin1988):

Dar nu mie frică de oase că oase îi dai aproape în fiecare zi, nu are vreun risc de la ele, e câine de talie mare.Eu mă tem de părul pe care la înghițit))