| Josh a întrebat:

Am un laptop Asus - F5RL Series de vreo 2 ani. Prima data am bagat windows-ul si a mers perfect. A trebuit sa reinstalez windows-ul pentru a merge conexiunea la internet, si asa am facut dar, dupa ce am reinstalat windows-ul pentru a doua oara, a inceput problema cu Blue Screen. Nu stiu de ce imi da dar de curand am aflat ca problema este din cauza unei placi de memorie. Laptop-ul are 2 placi de memorie fiecare a 1GB ( m-am uitat in el asa am vazut ) si nu stiu cum dar din cauza uneia imi da Blue Screen. Cand scot una dintre ele numai imi da si totul merge bine dar am RAM-ul de doar 1GB. Asa ca mult mai bun este laptop-ul cu ambele placi adica Ram-ul de 2GB dar nu le pot lasa pe amandoua deoarece da Blue Screen. Imi poate spune cineca din ce cauza da aceasta eroare,, Blue Screen? Apropo la XP da eroarea cu Blue Screen dar scrie ce fel de eroare e in acel ecran albastru, dar la Vista si Seven da doar un ecran albastru, numai scrie nimic pe el. Deci va rog daca stie cineva de ce imi da aceasta eroare cand am ambele placi si de ce nu cand am doar o placa spuneti-mi va rog!
Laptop - ASUS,
Processor - Intel Dual Core Inside,
Placa Video - Ati Radeon Xpress 1100,
Operating System - 32 Bit,
CPU - T2330 - 1, 60GHz,
Problema - Blue Screen;

Adus de la http://ro.wikipedia.org/wiki/Discu%C8%9Bie_Utilizator:Ka rol20

2 răspunsuri:
| Josh explică:

Am schimbat locul placutelor degeaba tot da Blue Screen crying((

| ronin33dan a răspuns:

Scimba locul intre cele doua placute si vezi daca tot la fel iti face. Daca tot asa face cu siguranta un ram este in scurt sau are vreo defectiune.Mai este posibil sa si ceva praf prin slot mai da-i pe acolo cu o periuta super finuta! Succes!