| 2FanMessi2 a întrebat:

Salut, am un prieten de 16 ani care are o prietena foarte bună care are 13 ani. Eu m-am obișnuit sa ii vad. Toată lumea care ii vede spune ca nici măcar nu se vede diferența lor de vârstă. Și părinții lor se cunosc între ei. Se poate întâmpla ceva, este prietenul meu pedofil?

10 răspunsuri:
| geoconda a răspuns:

Tu câți ani ai?

| 2FanMessi2 explică (pentru geoconda):

15 ani abia impliniti

| geoconda a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Ești micuță. O să vină alte și alte lucruri, lasă-le pe astea deoparte! Ocupă-te de școală. Lasă-l pe el si pe,, prietena lui". Eu cred că dacă ești într-o relație cu cineva, nu mai stai frate cu prietenii, asa mult, decât ocazional. Tu ii spui prieten, dar prieten in sens de ani sau de iubit? Ceea ce te preocupa acum, peste un an, sau chiar mai puțin, nici nu va mai conta.

| 2FanMessi2 explică (pentru geoconda):

Nu e o relație între ei, eu cu școala nu am treaba ma descurc. Doar ca am insistat sa pun aceasta întrebare pentru ca nimeni nu îi judeca. Și nici măcar nu vorbesc de obscene(ca să le zic asa) Ai cam deviat de la subiect dar mersi de seriozitate.

| geoconda a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Am cam deviat pentru că nu ai oferit detaliile suficiente.
Prieten, în ziua de azi, se spune și la iubi bubi, si cam asta am înțeles eu din ce ai spus tu, adică de ce te-ar interesa viata lui?
În fine, daca este doar un amic, lasă-l să fie cum vrea. De ce să îi judece cineva? E o relație de iubire între tine și el?

| 2FanMessi2 explică (pentru geoconda):

Doar între ei 2, eu ii susțin în ceea ce fac. Doar am vrut sa întreb dacă se poate întâmpla ceva atâta timp cât sunt prieteni se iau în brate și se țin de mana atât, sunt doar cei mai buni prieteni. Și au menționat ca vor fii împreună după vârsta de 18 ani.

| geoconda a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Și ce e rau in asta? Esti geloasa

| 2FanMessi2 explică (pentru geoconda):

Nu sunt geloasa, eu ii susțin. Pur și simplu am vrut sa știu dacă ar fi o problema atata timp cât nu este vorba despre bătaie de joc din partea băiatului sau lucruri 18+ din contra sunt fericita, ca sunt adolescenți care au o initiativa ca a lui de gândire. Și mulți au zis ca atâta timp cât nu este vorba despre chestii 18+ forțate sau asa mai departe nu este nimic greșit.

| geoconda a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Da, nu e nimic greșit, bravo lor.

| Smolbean a răspuns:

Salut. Poate doar se înțeleg bine, sunt prieteni buni. Dacă și părinții se cunosc, nu cred ca e o problema. Ar sesiza ei, dacă ar fi.
Legal, poate fi, dacă întreține relații sexuale cu fata(relatii cu un minor)