| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un var care intra la facultate, are 19 ani si se tot intreaba daca ar putea face si taximetrie in tot timpul facultatii pentru a mai face un ban in plus. Are permisul de 1 an si faza este ca nu prea ii place sa lucreze ca si chelner, ospatar, etc si stapaneste foarte bine condusul si strazile din oras fiindca se plimba foarte des prin centru cu prietenii si in mai multe locuri. Credeti ca se poate adapta cu invatatul pentru facultate? El mi-a spus ca ar putea medita si in pauze ( in timp ce stationeaza ) cat timp nu are niciun client. Ati mai intalnit cazuri de genu? Ofer funda pentru sfaturi utile.

Răspuns Câştigător
| BlackLight1987 a răspuns:

Un fost coleg a lucrat ca taximetrist in timpul facultății, și s-a descurcat foarte bine. Închiriase masina de la o firmă de taximetrie, și lucra când avea ferestre și seara. Se descurca sa plateasca chiria mașinii și rămânea cu câteva sute de lei pe zi! Deci...se poatewinking

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix irelevant daca se poate adapta sau nu. Licenta de taxi se ia doar la 21 ani si dupa 2 ani de permis