| anonim147 a întrebat:

Salut, am varsta de 15 ani sunt baiat 1.70 inaltime si aproximativ 60 de kg. am o problema destul de grava din partea mea, desi am 15 aproape 16 ani arat ca un baiat de 10 -11 ani si nu stiu ce sa fac. Pubertatea inca nu m-a vizitat.
ce sa fac?
daca se poate spunemiti exact ce sa fac. daca se poate si un medicament tratamen ..va multumesc

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Relax prietene, asa am fost si eu, mam dezvoltat mai greu
Barem parul pubian mi-a aparut pe la 15 ani.
De parul de la subrat ce pot spune, pe la 16 ani.a aparut cat de cat, nici acu la 21 nu am cine stie ce(dar de parul de acolo nu ma plang)
cat despre barba (sunt saten)nu prea am cine stie ce barba.
Am cat de cat dar nahappy sunt multumit c sunt sanatos(dah) asta e tot ce conteaza.
ASteapta, nu poti face nimic mai mult
STiu cume, si eu am simtit ce simti tu.
Insa nu ai nimic altceva mai bun de facut decat sa astepti.

| mona a răspuns:

Consulta un nutritionist

| JulyStorm a răspuns:

Unii baieti iau startul mai tarziu.
Fa asa: Asteapta pana in vara si daca pana atunci nu incepi sa cresti, mergi la medicul de familie, care va sti spre ce specialist sa iti dea trimitere. Poate fi o problema endocrina.

Intre timp, fa ceva mai mult sport! Asta de obicei ajuta.winking

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Du-te la un medic

| anonimos2013 a răspuns:

Mai ai rabdare, insa ai putea sa faci sala...iti dezvolti muscultatura si nu uita: Fetelor le plac muschii!smug

| anonim147 explică:

Vreau sa mai mentionez ca m-am dezvoltat fizic foarte putin catre DELOC