| alahagram a întrebat:

Am vorbit cu baiatul pe care il plac cateva zile, dupa care nu am mai zis nimic niciunul.
Dupa cateva zile, o prietena i-a trimis un mesaj din greseala, fara sens.,, fk3" laughing
si am zis,, scuze"
si a vazut de abia azi dimineata.
si la scoala o colega a vorbit cu un coleg de al lui, si i-a zis sa mai incerc, sa ii mai scriu, ca o sa fie bine dupa.
si nu stiu. chiar nu stiu ce as mai putea vorbi cu el.
nu il inteleg.
si tot azi la scoala, se uita dupa mine, dupa cum au zis niste prietene.

fundawinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus si tu o intrebare laughing abia o inteleg. Pai e simplu. Daca il placi, si spui ca ati vorbit voi cateva zile, inseamna ca ai vazut tu ceva in astea cateva zile. Incearca sa vezi cum se comporta in preajma ta si mai ales cand vorbeste cu tine, uita-te in ochii lui, vezi daca au asa o "sclipire" si la zambetul lui, vezi daca zambeste altfel cand iti vorbeste, altfel decat o face in general. Comunica cu el, radeti, glumiti, luati-va in brate si de ce nu, sarutati-va! big grin

| alahagram explică (pentru anonim_4396):

Pai tocmai, mi-e frica sa ii scriu, d-apai sa vorbesc cu el fata-n fata laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru alahagram):

N-are de ce sa-ti fie frica! O sa regreti mai tarziu daca nu actionezi acum. In fond, incerci sa cuceresti pe cineva nu sa-i dai cu toporul in cap laughing)

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai ar trebui sa stai mai mult cu el,daca o sa vrea si el inseamna ca e totul bine. Daca sunteti prieteni poti sa il rogi sa te ajute cu... temele. laughing Poti sa ii spui bancuri, cauti pe net si le inveti, poti sa il intrebi la teme, ce ii place sa faca. Daca el nu prea vrea sa vorbeasca cu tine, te ocoleste, inseamna ca trebuie sa cauti un baiat care te merita sau sa astepti pana vine altul.Bafta!