| TeRogLasama a întrebat:

Salut,anul acesta am intrat la liceu clasa a 9 a, din Bucuresti si sincer nu prea imi plac colegii dar sunt ok cat de cat, dar simt diferenta dintre generala si liceu. As vrea sa treaca mai repede acesti 4 ani. Voi cum ati trecut de cei 4 ani de liceu? V-a placut liceul sau scoala in general, colectivul? Si niste sfaturi daca aveti sunt bine venite.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand pe rupte nu vei mai avea timp sa vezi ce fac colegii si nici daca-ti palc sau nu.
Asadar, iata o metoda sa treaba mai repede cei 4 ani dar si sa nu te afecteze colegii, tinandu-te ocupat tot timpul, cu invatatul.
Inca un sfat: invatand foarte bine, toti colegii vor vrea sa-ti fie prieteni si vei vedea ca atitudinea lor se schimba in bine, cand esti un elev atat de bun.