| Ldoctor97 a întrebat:

am si eu o problema...sa incep asa:
Sunt clasa a 9-a, am 15 ani si dupa ce a trecut vacanta de iarna si am inceput scoala, am plecat sambata de la tara(sunt de la tara si stau la mosica la oras la liceu).am plecat sambata dimineata la ora 10 si abia asteptam sa ajung la oras la pc sa ma joc metin 2 sad si am stat la pc cam toata saptamana trecuta.demineata cand ma trezeam pana plecam la scoala si dupa ce venam stateam pana pe la 2 noapte crying. Acum am inceput sa imi dau seama de ce spun unii sa nu iti pierzi timpul cu astfel de jocuri crying a inceput sa imi para rau pentru timpul pierdut si nu ma simt prea bine..imi vine sa plang.as vrea sa fie din nou vacanta sa stau cu parintii crying timpul a inceput sa treaca asa repede si nu mai este ca inainte crying era mai bine in generala cand eram acasa si cu prietenii.atunci asteptam sa incep liceul, credeam ca va fi mai ceva deosebit dar este exact pe dos si nu ma refer ca nu ma inteleg cu colegii sau altceva..am media 8.66 pe primul semestru.am gasit melodia Nane-plec si Doc-secunde reci si cand le aud imi vine sa plang.cred ca am intrat in depresie..astept vacanta sa ma intorc la tara, adtept vinerea sa plec...si acum plang cand scriu acest measj si stiu ca nu o sa citeasca cineva tot dar oare cum pot sa scap de aceasta stare crying

Răspuns Câştigător
| Laviniargint96 a răspuns:

Buna,uite ce e tu te-ai obisnuit cu viata de eleva de la tara in generala, probabil ti-a fost greu sa incepi alt capitol in oras la liceu, si asa ca te-ai inchis in jocul ala! Nu ai mai lasat timp pentru tine cum ar fi ca dupa scoala sa iesi cu prieteni sau sa iti faci prieteni noi acolo la liceu ar fi mai bine, incerca sa vorbesti deschis cu o colega care ti se pare tie mai de gasca, ai sa vezi ca te vei impreteni cu fetele si iti vei face timp pentru tine si pentru ele! Nu trebuie sa te mai gandesti la viata de dinainte sincer acum incepi alta aici in liceu unde anii sunt cei mai frumosi pentru un adolescent de varsta ta.Asa ca da foaia mai departe si nu te mai uita in trecut(ce frumos era, era mai bine la tara) happy. incerca numai ce ti-am propus iti va fi mai bine. Daca vrei poti vorbi si cu mine deschis am si eu 17 ani si te inteleg. daca vrei scriemi un id ceva si vorbim te pup

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa-ti o lista cu activitati :
Sorteaza deseurile
Aloca timp pentru o rugaciune 18.30-19.00
Temele
Etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l incolo de PC, incearca sa iesi, cu colegii. In rest, ce sa-ti spun, stiu cum e la liceu. Dar asta e, nu ai ce face. Macar in weekend cand esti acasa, cu parintii, incearca sa stai mai mult cu ei. Ca sa nu-ti mai para rau pe urma. Asta-i viata. Obisnuieste-te.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Incearaca sa faci activitati noi, care te pot ajuta sa-yi ocupi mai mult timpul sau ai putea sa faci naveta de la tara la liceu pentru a fii mai aproape de familie