| anonim_4396 a întrebat:

Deci,anul acesta am inceput clasa a 9-a, la liceul la care voiam sa ajung.Stiam ca este un liceu greu,dar nu ma asteptam sa fie chiar asa:Majoritatea profesorilor nu explica deloc,dar pretentiosi sunt,iar colegii sunt foarte 'minunati',de eu in pauza in loc sa ma distrez,vorbesc cu, colegii, eu 'admir' peretii scolii.In concluzie ar fi cam asafrustrateda scoala in ore,e vai de mine.-In pauze admir cat de frumosi pot fi acei pereti, iar acasa imi dau cu, caietul de cap.(In a8-a nu am facut asa ceva, iar acum nu explica). Deci as vrea sa stiu cam asa:
1. Vreau sa ma mut de la acest liceu, dar la acelasi profil.Cand ma pot muta?(parca puteam doar in semestrul 2).Cu cine trebuie sa vorbesc?(Diriginta, Directorul?). Cand trebuie sa vorbesc/depun dosarul etc.(Pe la sfarsitul semestrului, sau pot si acum?).
2.Cum sa treaca timpul mai repede pana la sfarsitul semestrului?(Ma refer pauzele si in general...tot timpul pana atunci).
Cu ocazia intrebarii acesteia va dau si un sfat:Cand profesorii(in cazul meu din generala),prietenii si parintii va spun cum este un lucru/loc, cum va fi acolo, mai si ascultatiilaughing
Le multumesc celor care au avut rabdarea sa citeasca intrebarile mele si pentru raspunsurile pe care le veti da.O dimineata/zi/seara placuta.

Răspuns Câştigător
| Cristyan21 a răspuns:

Frate te inteleg si eu sunt in aceiasi dilema doar din semestru 2 adica cu o sapt inainte de vacanta intersemestriala(1-9 februarie)te duci la directorul/directoare liceului la care vrei sa te duci si faci o cerere si iti va spune inspectoratul presupun daca este de acord cu mutarea, intelegi si pana atunci incearca sa vb cu colegii zile niste bancuri, stiu cat de greu iti este, dar o intrebare esti in orasul natal sau in altul?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Salut! Am citit tot si imi dau seama cat de rau poate fi,dar am o intrebare,esti fata sau baiat? Daca esti baiat incearca sa faci impresie buna,spre exemplu la fotbal sa joci cat poti de bine,sa fii mai boss ca ei,sau la un sport anume la care sa le dai clasa,eu asa fac mereu,dupa aia incearca sa inveti putin cate putin,cere ajutorul parintilor,sa vada si aia ca nu esti un prost/proasta si poate te vor baga in seama. Daca esti fata,sa nu incerci sa te bagi in seama cu discutii de genu: vaai fata deci am un iubit extrem de matur! Pentru ca daca vei avea discutii d-astea,vei fi de toata rusinea(o colega a inceput sa vorbeasca despre asa ceva si acum toti fac misto de ea), nu te machia pentru ca nu va fi bine pe viitor, astea care se macheaza de la mine sunt poreclite ''fata de mazga''laughing)))
Sper ca te-am ajutat, daca mai vrei sfaturi, poti sa imi zici prin pm.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am facut prostia aia si m-am mutat din semestrul 2 am facut o cerere la directorul liceului unde am vrut si m-au sunat duap 5 zile cei de la inspectorat ca s-a aprobat transferul.....cum sa treaca timpul la scoala mai repede nu stiu ce sa zic fa-ti prieteni noi asa am facut si eu

| AktivShack a răspuns:

Sunt baiat nu fata, iar de vorbit incerc in fiecare zi sa vorbesc cu ei dar nicio sansa.Iar cu fotbalu nu am cum deoarece aici se joaca baschet nu fotbal...asta este cea mai mare greseala facuta de mine, sa vin la acest liceu.sad

| AktivShack a răspuns:

Deci,am vorbit cu directorul liceului la care vreau sa ma mut.Am locul asigurat pe semestrul 2.As fi vrut sa pot dim semestrul1, dar asta e legea.E bine macar ca am locul asiguratbig grin.Iar cu trecerea timpului il las sa treaca cum o vrea el. Sprijinindu-ma de perete si dormind cu ochii deschisi.Alta modalitate nu stiulaughing