| MariaGn a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi utile sunt putin cam confuză sunt in clasa a11 a si dorinta mea este sa iau bacul cu notă mare si sa mă duc la facultatea de drept din Bucuresti tot îmi este frica daca il pic si mereu am gândul asta sunt la un liceu de artă si dau bacul la romana istorie si prefer psihologie si vreau sa zic ca timpul trece anu trecut am avut mesia 8.68 in clasa a 10 a si timpul trece foarte repede parca maine ma vad la bac sunt cam emotivă îmi teama sa nu incurc raspunsurile si vreau sa îmi dau toata silința in clasa a 12a si o sa fac si pregătire la istorie si psihologie o sa învăț cat pot as vrea niste sfaturi cum pot sa iau bacul cu nota mare vreau niste sfaturi din experiența voastră cum ati luat bacul cu nota mare, orice sfat e bun venit. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu la romana am invatat in clasa a 12. Mi-am scris pe un caiet, rezumatul de la comentariile operelor. Pe intelesul meu.
Am scris cam 3 pangini de fiecare. Nu imi trebuia mai multhappy si asa am invatat.
Al doilea subiect e usor, vad ca le ai cu exprimarea. La primul mai trebuie sa stii cate ceva despre particularitati si din astea ale genurilor.
Iti urez multa bafta.
La celelalte nu am dat de care zici ca iti spuneam. Eu am dat la mate(10) happy