| raluca_6033 a întrebat:

As avea si eu nevoie neaparat de un sfat. de o indrumare ceva
Imi place de un baiat de varsta mea, respectiv a8a. Faza e ca ne " combinam " numai sambata in club, si eu as vrea mai mult de atat. El este un afemeiat si jumatate, asta demonstrandu-mi-a intr-o seara, cand se saruta si cu mine si cu inca o tipa. Sincer atunci am ramas straight face. Pe strada cand ne vedem, ma saluta mereu. dar asa cu o privire cuceritoare, de parca mi-ar zice "Buna pisi, doar stii ca te astept sambata la o combineala ceva". si eu nu vreau asta.Chiar daca pare imposibil, stiu ca exista ceva care-l poate schimba.Trebuie sa fie ceva.Trebuie sa existe o fata care sa-l schimbe.Si as vrea sa fiu eu aceea.As fi dispusa de multe, fiindca intr-adevar tin la el.
Multumesc! >big grin

Răspuns Câştigător
| valerie a răspuns:

Pentru genul acesta de baieti, exista o singura metoda care sa-i determine sa se schimbe. Trebuie sa se indragosteasca nebuneste de o fata care sa nu ii dea atentie. Probabil asa se va lecui, dar nimic pe lumea asta nu e sigur.

Tu, din moment ce acepti sa fii cu el numai sambata, i-ai demonstrat ca esti usor de influentat/ avut/cucerit.

Nu vreau sa fiu rea, dar daca nu incetezi cu atitudinea asta de "disponibila", nu vei fi tu fata care o sa il schimbe!

3 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

Numai fi tu dispusa de multe. Daca e afemeiat nu ai ce sa ii faci asa o sa ramana ceva timp...

| oanamaria a răspuns:

Pana nu trece printr-un soc sau incercare grea nu se potoleste baiatul, cunosc astfel de cazuri.doar daca cineva care inseamna extraordinar de mult pentru el sa poarte o discutie seriaosa cu el, altfel nu vad nimic. oricum ar fi, nu-l lasa sa-si bata joc de tine.sa nu confunzi atitudinea lui de cuceritor cu cea de baiat dragut si simpatic.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa il schimbi cum poti, adica sa numai fie asa de burlac. Fa'l sa te placa sau chiar sa te iubeasca, daca va face asta va fi foarte usor, pentru ca o sa incerce sa se schimbe ca sa nu te piarda.
Baftakisskiss!