| freehugs a întrebat:

Deci ne aflam la o petrecere.Se combina cu una si in timp ce dansam vine la mine sa imi spuna ca vrea sa ne combinam si sa iesim dupa 3 zile dupa ce pleaca tipa, cu care s-a combinat, acasa(ea venind in vacanta). La 2 noaptea o conduce acasa (am uitat sa mentionez ca cu tipa asta s-a combinat inainte cu o seara)si se intoarce la petrecere.Se da la mine din nou, ma invita la un blues si ma roga sa iesim pana afara.Iesim afara si ma saruta si ma intreaba daca ies cu el peste 3 zile.Nu prea sunt de acord si ii spun ca nu imi convine astfel incat ii cer sa se desparta de ea daca vrea sa ne combinam. El spune ca nu poate sa se desparta asa de o fata fara motiv.Suntem intrerupti de varul meu care ma suna sa mergem acasa.Si totul ramane asa.Au trecut mai mult de 3 zile. Ce fac?(bine ca si eu vreau sa ma comby cu elbig grin )

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tipul ala e bestialoh go on
Sa te combini cu o fata intr-o seara, sa o saruti pe alta si apoi sa nu mai dai niciun semn de viatahee heeE clar ca a ramas combinat cu actuala si cu tine doar s-a jucatwinkingNu-ti mai pune sperante in el, probabil te-a si uitat dejahappy

| anad a răspuns:

Combina-te doar daca vrei sa castigi experienta si sa te poti lauda/vaieta ca ai fost dezamagita in dragoste.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Aiureaaa pe bune...deci e genu de tip care se combina cu tine se combina cu alta si la sfarsit iese o mare aiureala sau se combina cu tine si a 2a seara afli ca s-a mai combinat cu una gen cum o sa afle tipa respectiva si dc sa nu ii zica sa se desparte de ea?raised eyebrows mei daca ii place de tine nu conteaza dar daca a bagat'o paia ca nu se desparte fara motiv vrea haremlaughing e dala de se lauda ca are 100 de gagici si toate sunt frumoase.aiurea nu te implica sfatu meu big grin si totusi daca dupa 3 zile nu a dat nici un semn de viata ...las'o moarta.big grin

| alonet a răspuns:

Asta ca ti se pare "cool" deoarece arata bine si e si rebel, problema e ca astfel de tipi nu lasa in urma lor decat durere. ai doua variante: ori te lasi folosita in parte (in sensul ca obtine ce vrea si obti si tu o stare de bine de scurta durata in acre daca pui suflet se transforma in suferinta) sau rezisti ispitei si vei fi mai castigata din punct de vedere a complicatiilor vieti! oricum, ceea ce nu inteleg e de ce nu cauta fetele din ziua de astazi baieti responsabili?

| Crs a răspuns:

Este un nesimtit si vrea doar aventuri. Cauta-ti un baiat mai serios care sa te merite.

| alina_4026 a răspuns:

Ei este un baiat neserios. El vrea sa aiba tot ce iti doreste insa nu este asa de usor.Eu ti-as da un sfat sa te tii tot mai departe de el sincer.

| und3c3ive a răspuns:

Acum sa fim sincere, lui ii place de tine, dar pe cealalta parte ii place si de "ea". Vezi tu? El e un baiat care stii bine ca insala. Gandeste-te bine daca vrei o relatie cu unul ca el, sa fii doar "amanta" sau sa-ti gasesti un tip dragut care sa fie doar al tau.Multa bafta!

| gyorgya a răspuns:

Hehe.mda.nu prea te inteleg. daca vezi ca nu e un tip serios si incearca sa se combine cu cat mai multe, u vrei sa faci parte din palmaresul lui? sau iti face placere ca atunci cand nu este cu tine sa-ti faci mii de ganduri ca e cu alta, sa te refuze sa iesiti azi in oras ca a agatat o fata aseara la o petrecere si iese cu ea ca. de! e noua? de ce va complicati atat de mult viata la o varsta atat de frageda, deschideti ochii mai intai si ganditi cu mintea, nu cu inima.inteleg ca indragosteala asta e asa imprevizibila uneori, insa nu doresti sa ai parte de aceleasi sentimente si ganduri frumoase si din partea celui caruia i le impartasesti? gandeste-te ca la un moment dat ti se va intampla si tie acelasi lucru.respectate pe tine mai intai ca sa fii respectata de ceilalti.baftahappy si sper sa iei o decizie inteleapta.

| sofia_1672 a răspuns:

Pai daca are prietena cum sa te combini cu el. daca el nu vrea s_o lase pa aia.nu te lasa pacalita ca baietii sunt smecheri si vor doar sa obtina un singur lucru.arata_i indiferenta si vezi ce se intampla. daca o sa_i placa suficient de tine o s_o lase pe aia.nu te poti injosi in halu asta...de ce sa fi u pe banca de rezerva? avem si noi orgoliul nostru ce Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combina-te cu el (detest expresia, dar am zis sa te parafrazez), cred ca il meriti. La numarul de neuroni valizi va potriviti sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce esti roata de rezeva?