| ValentinP a întrebat:

As avea si eu o intrebare...sunt clasa a9a la un profil de mate-info, iar de la anul vreau sa ma mut la un alt liceu, dar tot la un profil de mate-info. Stiti cumva ce trebuie sa fac pentru a ma muta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Te duci prima data la liceul la care vrei sa te inscri (sau poti suna, trmite un e-mail la secretariat dar este mai bine sa te duci perosnal), la ei la secretariat si intrebi secretara de ce acte ai nevoie ca sa te transferi la ei si ce medie ai nevoie, la ce mai dai diferentze (daca se dau) sau ce criterii de admitere au ei in liceu (astea difera de la liceu la liceu, nu sunt standard la toate). Dupa ce ai toate informatiile necesare de la acel liceu, te duci la secretariatul de la liceul tau si le spui ca vrei sa te transferi si sa-ti dea actele (dosar cu foaie matricola, diploma si ce mai contine el, actele care ti s-au cerut la liceul la care vrei sa te duci) dupa ce faci rost de acte de duci inapoi la liceul unde vrei sa te inscrii si le depui ( nu stiu daca le poti depune si in cursul anului sau daca se pot depune numai cand se fac inscrieri, vezi sa intrebi si asta acolo)