Întrebare recomandată | Cipy23 a întrebat:

Sunt clasa a9-a la profil economic iar la anul vreau sa ma mut la profil mate-info. Ce diferente trebuie sa dau in afara de informatica? Si m-am gandit sa ma mut la un liceu cum ar fi Tudor Vladimirescu sau Victor Babes daca stiti niste licee mai bune sa-mi spuneti happy Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Salut pai la profil economic dupa cum stii se fac acele "M-uri" (1, 2,3, in a 9-a; 1, 2, 3, 4, 5 in a 10-a, 1, 2, 3, 4, 5,6,7 in a 11-a si in a 12-a cred ca se fac 8 sau 10. )
Eu zic sa ramai profil economic deoarece acolo inveti cum sa negociezi, inveti despre intreprinderi si decat sa mergi la ma-te info unde faci cam 5-6 ore pe saptamana mai bine ramai la economic unde faci 3 ore pe saptamana, si ajungi contabil.
Si eu sunt la economic si imi place foarte mult ma bucur ca nu am ales sa merg la mate-info.

14 răspunsuri:
| Aida55 a răspuns:

Pff, prietene, nu crezi ca e o mutare prea radicala? Totusi, intre profil economic si profil de mate-info exista o mare diferenta! Eu propun sa stai cuminte unde esti, deoarece te mai trezesti si repetent ca nu faci fata. laughing

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

Stai linistita ca ma descurc laughing si daca nu aveam nevoie sa stiu mate si fizica bine pentru facultatea pe care vreau sa o fac nu ma mutam laughing

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

Bine, mai Cipy! Si ce facultate doresti tu sa urmezi? big grin

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

Pai ca sa iti faci o idee scoala superioara de aviatie civila doar ca nu vreau sa o fac in Romania vreau sa fac in strainatate alta facultate tot de genu astawinking

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

Ooo, buna alegere, mai Cipy! Iti doresc sa ai parte doar de realizari, atunci!winking Apropo, alt nume nu ti-ai gasit si tu? Ma asteptam sa gasesc la poza de profil un baiat de 9 ani... laughing O seara buna, Cipy Chipicao! laughing

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

laughing nu am stat prea mult sa ma gandesc la nume dar era prea lung sa scriu Ciprian laughing oricum nu e mare diferenta intre Aida55 si Cipy23 laughing)

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

Hmmm, ma simt ofensata cu replica asta! Aida e un nume normal, iar 55... l-am pus la nimereala, deoarece alte numere erau deja luate, pe cand la tine Cipy, (vine de la Ciprian, nu?) este foarte copilaresc! Asa te alinta mamica ta cand erai mic? puppy dog eyes

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

De fapt mama imi zicea cip da nu suna bine cip23 laughingla mine 23 vine ca atunci e ziua mea si cipy nu e chiar asa copilaresc laughing adica pana la urma am 16 ani nu sunt chiar asa mare laughing pai tu cati ani ai? laughing

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

LOL! 16 ani laughing))) Eh, pura coincidenta! tongue Arrivederci, Cip! laughing)

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

Arrivederci Aida! laughing Apropo sti niste licee de mate info mai bune la care sa ma duc?

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

Ai google. Foloseste-l!winking E sigur si nu mananca pe nimeni! tongue

| Cipy23 explică (pentru Aida55):

Sa speram laughing

| Aida55 a răspuns (pentru Cipy23):

Ai incredere in mine!winking Aici nu vei gasi nimic util, iti zic din propria experienta.winking

| Stefania1Stefy a răspuns:

Informeaza-te de aici: http://forum.softpedia.com/......intr-aici/ sau daca nu gasesti ceea ce cauti poti incerca si aici: http://adolescentisenzationali.wordpress.com/......tru-liceu/