| GroparuVesel a întrebat:

As vrea sa imi imbunatatesc calculatorul pentru a rula bine jocuri cat de cat noi la o calitate decenta (setari mediu sau high). Configuratia mea actuala este:

Intel - G41M - P28 (MS - 7592), socket 755 LGA, DDR3, PCI express, 2 slot-uri de RAM;

Chipset video: Intel(R) G41 Express Chipset - 256 mb( incorporat )

1GB RAM DDR3 ( Kingston ) 667 Mhz, 267 DRAM;

Procesor: Intel(R) Celeron(R) 325 - 2.53 Ghz (single core), Cache: L1 - 16 kb, L2 - 256 kb.

Buget maxim 1000 RON.(10 milioane vechi).

P.S:Vreau sa schimb doar placa video si procesorul, sa mai adaug RAM si eventual sa schimb placa de baza ca sa se potriveasca. Celelalte componente nu imi fac probleme.(Scuzati Categoria)

1 răspuns:
| TheNewSanta a răspuns:

Salut, te sfatuiec sa mai strangi bani si sa iti ei ceva de calitate ...pentru ca nu iti ajunge nici pentru jumate din ce vrei tu si daca voresti un sistem de gaming mai performant insemanca ca iti va trebui si o sursa noua big grin...