| EuShiAtat69 a întrebat:

As vrea sa invat o limba asiatica, dar nu chineza rusa sau araba. Va rog dati mi idei muulte repede. Multumesc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca spuneai ca vrei sa inveti o limba europeană? Cred ca are dreptate cine ti-a raspuns ca suferi de atentie.

| Kaℓi a răspuns:

Hindi sau urdu.
O sa-ti prinda bine in caz ca vrei sa urci pe Everest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japoneza? big grin

| CVane a răspuns:

Ia in considerare faptul ca limbile asiatice difera extraordinar de cele romanice sau germanice. Dureaza foarte mult timp sa inveti o limba asiatica.
Totusi nu ai spus de ce vrei una asiatica,si daca nu ai precizat nici macar care limba asta inseamna ca nici tu nu stii ce iti doresti,totusi crede-ma sunt foarte complicate limbile acestea.

Daca chiar vrei sa inveti o limba asiatica iti recomand japoneza, chineza, koreana sau hindi, deoarece au cea mai mare influenta, iar tarile in care limbile sunt majoritare sunt cele mai dezvoltate.

Răspuns utilizator avertizat