| FocusMood a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum sa am mai multa incredere in mine? Inainte de scoala sunt foarte stresat, ma gandesc ca daca mi se intampla ceva si ma fac de ras sau stiu eu... Da, stiu, sunt foarte timid... dar ce sa fac?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, inainte sa te duci la scoala sa nu te mai gandesti ce o sa faci si ce nu. Lasa lucrurile sa curga de la sine si nu iti mai face scenarii.

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Depinde acum la caracteru la colegi ca nu toti sunt comunicativi, dar tu incearca sa vorbesti cu ei si va fi bine. ai incredere in tine si daca nu vor, retrage-te

| merymary08 a răspuns:

Cel mai important e sa ai incredere in tine sa poti vorbi cu colegii tai usor usor si ai sa vezi ca nu va mai fi nici o problema happy