| AndreeaGabrielaAddaDeyuu a întrebat:

Azi avem sedinta cu parintii la scoala si eu inca nu i-am spus notele mamei...sunt mici.crying(((( cum fac sa nu ma certe cand ajunge acasa sau cum fac sa ii spun de note si sa nu ma certe!

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Aici depinde cum sunt părinţii tăi(pot fi mai severi sau mai înţelegători), tu le şti felul de a fi.Ai câteva variante:
1)Îi spui direct notele înainte să se ducă la şedinţă(va aprecia sinceritatea dar să nu crezi că scapi "basma curată" )
2)Spune-i mamei că s-a amânat şedinţa(e ca şi cum ai amâna cearta pentru că va afla altădată)

E mai bine să afle de la tine decât de la diriginte aşa că speri să nu alegi varianta 2), e mai rău!
Aminteşte-i mamei tale că şi ea a fost elevă şi probabil a mai luat şi ea note mici uneori.Promite-i că te apuci serios de învăţat şi îţi repari toate notele.Nu trebuie să-ţi fie frică, succes. big grin

3 răspunsuri:
| ihavenoidealel a răspuns:

Poti sa te scuzi. te-a lasat 15 minute, a fost test fulger, profesorul este extrem de sever si preda foarte mult

| thalyslly a răspuns:

Mai bine le spui tu si promiti ca o sa iti indrepti notele