| Marutza2002 a întrebat:

Azi m-am certat cu cea mai buna prietena. Ea s-a suparat pe mine fiindca cica nu o mai bag in seama in pauza si ca stau numai cu Andreea si Raluca (prietenele mele). Dar ea toata pauza sta singura intr-un colt si deseneaza sau face teme, si sta asa de concentrata incat daca o strigu nici macar nu te aude. Eu mereu ii spun: "Hai Maria vino si tu sa stai cu noi." dar ea nu vine ca cica isi face temele (de parca nu are timp acasa). Si ne-am certat cam tare si eu, de nervi, recunosc ca am inceput sa plang si TOTI colegii s-au adunat in jurul meu sa ma linisteasca. Si dupa ce au reusit sa ma linisteasca a venit la mine si mi-a zis exact asa: "Esti o prefacuta sibo fitoasa! Acum m-ai facut de ras si ai vrut doar ca toata lumea sa fie de partea ta!" Si de atunci nu am mai vorbit cu ea. Spuneti-mi cine e de vina si cine are dreptate.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ea nu te baga in seama si ea se plange? Mi se pare ca e vina ei, dar nu am fost acolo sa vad eu cu ochii mei cum a fost. Colegii tai par sa-ti dea tie dreptate, nu?

| AFR81 a răspuns:

Amandoua aveti o parte de vina. Poate pana la urma va impacati happy

| SkyPilot a răspuns:

Lasa de la tine, nu pune problema asa. Mergi la ea si spune-i ca o apreciezi ca prietena si ca iti pare rau de intamplare. Impacati-va, mai bine sa ramaneti prietene.

| Sunshine23 a răspuns:

Ii poti scrie un biletel si i-l poti baga in geanta (sau in posta, dar e cam riscant ca s-ar putea ca parintii ei sa-l citeasca laughing ) in care sa-ti ceri scuze si in el scrii absolut tot ce te deranjeaza la ea, ca sa stie pe viitor ce sa corecteze in prietenia vostra, sa o faci sa inteleaga. Pentru ca daca e suparata nu o sa te asculte. Daca vrei ii poti cere o pauza. Dar eu zic ca amandoua sunteti vinovate. Ea pentru ca nu s-a bagat in seama cu voi, dar poate nu-i plac acele fete cu care stai tu sau nu se simte in largul ei cu ele. Si tu pentru ca ai neglijat-o.