| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care este inaltimea unui penis normal? Ma tot ingrijorez de marimea penisului meu cum ca ar fi mic.

Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Namun a răspuns:

Bună!

Cred că te referi la lungime. Fiecare bărbat e înzestrat de la natură.
Unele studii spun că dimensiunea normală e cuprinsă între 11 și 13 cm. Alte studii menționează între 14 și 16 cm. Bineînțeles penisul fiind în erecției.
De obicei mulți bărbați nu prea se încadrează în categoria asta.
Depinde și ce vârstă ai.
Organismul se mai dezvoltă cu timpul.
Nu îți fă griji absurde pe acest subiect. Sănătos să fii!
Dacă consideri că ai probleme și te nemulțumește ceva, sfatul meu e să apelezi la un specialist. Un control medical îți poate da mai multe informații.

Numai bine!

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Eu am auzit ca 14 cm

| anonim3247 a răspuns:

Uite aici ce te interesează.
Pui ce lungime ai și vezi cum ești comparativ cu restul bărbaților.
https://calcsd.info/

| anonim3247 a răspuns:

A scris cineva - dimensiunea normală e cuprinsă între 11 și 13 cm
Vezi să nu te ia depresia rău dacă pui 11 cm sau 13 cm în calculatorul de mai înainte.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Depinde. In general de la 10cm in sus e normal.