| razvangabriel96 a întrebat:

Salut care mai stie proroceaua de se canta cand mergi su steaua toata ca imi trebuie si nu imi aduc aminte decat jumatate happydau fund happy

3 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Daca te referi la "Stea sus rasare " o poti cauta pe net sau uite : http://www.versuri.ro/versuri/eje_colinde+steaua+sus+rasare.html.

| StelianDobre a răspuns:

Asta este:Ascultati dumneavoastra cinstiti mari boieri, la aceasta stea prorocea care a fost cinstita si povatuita de cei trei crai de la rasarit care au fost la Betleem si s-au inchinat inaintea lui Isus Hristos aducandu-i in dar aur, mira si tamaie si lui mare veselie, si la Sfantul Craciun ce vine sa va aduca bucurie.La anul si la Multi ani! E bine?

| Thecce a răspuns:

Ascultați dumneavoastră prea cinstiți săteni la masă. Că aceasta este steaua care s-a prorocit inainte de cei trei crai filozofi care mergând pe razele ei au ajuns la Betleem. Acolo când au ajuns l-au găsit pe Domnul nostru Isus Hristos prunc mic înfășat pe brațe l-au luat si cu mare bucurie au strigat: aur smirnă și tămâie, tuturor cu bucurie! Și Crăciunul care vine să-l petreceți cu mult bine! La anul și la mulți ani!