| goldheart a întrebat:

Salut! Cate ore de engleza, romana si franceza se fac pe saptamana la filologie simplu? Dar la bilingv-engleza?

2 răspunsuri:
| ioionutbest a răspuns:

Buna! Daca ai ales profilul filologie e probabil pentru ca iti place foarte mult lectura.Eu sunt acelasi profil si am 5 ore de Limba si literatura romana 2 ore de engleza si 2 franceza iar daca esti la Bilingv faci 6 ore de engleza pe saptamana. Mult succes! fundita?

| Roberto a răspuns:

La filologie simplu:4 engleza, 4 franceza, 6 romana.La bilingv-englez:5 franceza, 8 sau 10 engleza, 7 romana.