| dada18x a întrebat:

Ce ati face daca ati fi prizonieri pe o insula pustie? Poate nu chiar prizonieri, sa spunem ca vaporul s-a scufundat si ati ajuns pe o insula pustie. Ce ati face? Dau fundita! Mutsuuuuu! :*

Răspuns Câştigător
| Shift a răspuns:

Pai in primul rand as inspecta putin locurile thinking
Sa vad daca as putea sa gasesc ceva de mancare si sa construiesc un adapost.
In al doilea rand as cauta o modalitate sa cer ajutor.
Nu stiu ce, dar stiu ca atunci, pe moment, mi'ar veni o idee. big grin
In rest...
Depinde de ce mai am la mine. big grin

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai as incerca sa raman cat mai mult timp in viata cu tot ce presupune acest aspect de la asigurarea unui adapost pana la defensivahappy

| Elena1234456 a răspuns:

Probabil m-as panica si as incerca sa construiesc o pluta, sa gasesc un adapost si sa caut niste mancare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

As incerca sa rezist si sa supravietuiesc. A fost un film la tv, "Naufragiatul" cu Tom Hanks in care un om singur, ca de altfel si Robinson Crusoe, a supravietuit si din fericire el a si scapat(ma rog, era film). De altfel fictiune este si ceea ce facem noi acum!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mai întâi aş zace o vreme la soare, fericită că trăiesc, după aceea aş încerca să caut un adăpost, hrană, apă, aş încerca să văd dacă pot recupera ceva de pe vapor, ceva-ceva trebuie să plutească, nu? Ar trebui să-mi amintesc din Insula misterioasă a lui Jules Verne cum se face focul cu lentila de la ceas ori altă metodă copiată de la Bear Grylls, Ray Mears &co...eeeeeee,e simplu de vorbit stând pe scaun...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Plaja, inot, apoi as cauta un cocktail-bar pe plaja si cred ca ar merge si un fotbal, ca tot n-am jucat de mic, daca as avea cu cine.
Apoi, ca ti se mai face si foame, as cauta ceva de haleala. Prima noapte as dormi pe plaja. A doua zi dimineata probabil as cauta un internet-cafe, sa le fac ciuda prietenilor pe messhee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@nuku dar n-ar fi nasol sa ramaneti doar 2 barbati si un grup de femei superbe iar tu sa ramai impotent in urma accidentului?

| Alina_9354 a răspuns:

Pai as incerca sa ma descurc: sa-mi caut de mancare, sa-mi fac o,, casa,, sin paie sau ce gasesc prin padure pana vine cineva dupa minebig grin Daca nu as fi singura naufragiata as incerca sa-i cunosc si pe restul, sa formam o echipa pentru a infrunta greutatile!

| YOLO3e333 a răspuns:

As trai ca un salbatic cu speranta ca cineva o sa ma gaseasca...

| LuS[z] a răspuns:

As incerca sa fac in asa fel incat sa ma descurc...si as face un foc mare ca sa-l vada cineva sau as scrie pe nisip sos dar mare ca sa fie vizibil dintr-un avion. Oricum nu cred ca ar vrea cineva sa ajunga in situatia astalaughing

| Gratsy a răspuns:

Deke iti trebuie? Orikum nu ma bag! Daca as fi pe o insula pustie as incerka sa chem ajutoare daca ai tel la tine dar daca m-am scufundat nu prea ai ce sa faci pe o insula pustie decat sa iti gasesti un adapost si sa speri ca echipa marina care a fost cu vaporul va veni sa te salvezewinking! Fundita?

| dada18x explică:

Bun bun laughing asta o sa scriu in eseu laughing de fapt, sunt chiar tari ultimele idei. merci multtt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba iti spun ce as face de pe scaun din fata monitorului pentru ca e o diferenta enorma si n-ar insemna decit un fel de hai sa vorbim degeaba.

| nuku a răspuns:

Daca as fi singur sigur as sfeclio daca insa sunt cu femei trai pe vatrai as popula insula in maxim 9 luni
ar fi bine sa mai fie un mascul ca sa putem imperechea copiii nostri intre ei si uite asa apare o insula exotica

| adyadytzu1 a răspuns:

I-n primul rand mi-as lu gagica cu mine si as face dragoste.
I-n al doilea rand voi cauta pe cineva sa ma ajute pana voi gasi o cale de scapare. FUNDITA PLZ big grin
I-n al treilea rand as striga ajutor pana ma va gasi cineva.: