| XteoX a întrebat:

ce beneficii are inotul asupra corpului la adolescente?funda!

Răspuns Câştigător
| nyko06 a răspuns:

Buna, i-ti armonizeaza corpul, il intretine, te relaxaza si asa mai departe este un sport de performanta frumos.

1 răspuns:
| push2gl a răspuns:

Inotul este o activitate care iti va aduce o multitudine de beneficii, de la cele fizice pana la cele mentale si sociale. Inotul iti ofera un excelent antrenament cardiovascular si de asemenea iti tonifica musculatura, te ajuta sa slabesti si iti fortifica plamanii. Daca vei intelege cu adevarat beneficiile inotului si il vei practica, iti vei imbunatati cu adevarat viata.