| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce cadou sa iau unei fete de Craciun? Am 13 ani, o varsta foarte frageda, ideea este ca am 2 colege cu care ma inteleg foarte bine dar nu am idee ce le-as putea lua de Craciun, problema asta o mai intalnesc si cand vine ziua lor de nastere big grin

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Stii ce ma gandeam? niciodata la varsta ta, nu-mi inchipui ca as fi putut spune despre mine fraza asta "am 13 ani, o varsta foarte frageda" laughing mie mi se parea atunci ca ah! sunt mare si le stiu pe toate, sau ca sunt mica si nu pot sa fac tot ce as vrea, dar in niciun caz nu cred ca as fi gandit ca sunt la "o varsta foarte frageda" laughing
Pai, daca fetele alea sunt la aceeasi varsta frageda ca si tine, poti sa te gandesti ce ti-ai dori sa primesti tu! si daca iti sunt prietene bune, ar trebui sa le cunosti si gusturile, nu? cumpara-le o carte, un CD cu muzica sau filmul preferat, o esarfa, niste manusi haioase, colorate... farduri, un parfum, o rama pentru fotografii, un stilou, un suport pentru lumanari parfumate... bafta!

| Borsko a răspuns (pentru Kaℓi):

Merci pentru idei, uneia din fete as vrea sa-i iau o carte, poti sa-mi recomanzi una? tongue big grin totusi nu pot sa ma decid ce i-as putea lua celeilalte colege thinking

| Kaℓi a răspuns (pentru Borsko):

Poti sa-i iei ceva ce urmeaza sa studiati la scoala, daca nu are, un volum de versuri sau un roman din programa scolara... sau ceva clasic, oldies but goldies, ceva de Jules Verne de exemplu happy

Celeilalte... poate un ornament frumos de Craciun, o veioza de citit (am vazut unele dragute, colorate si imitand o masina, o floare, o ciuperca etc), o caseta cu sertarase pentru bijuterii, un ghiveci cu o orhidee. Gasesti tu ceva happy

5 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Pai de Craciun le poti lua cate un mototel imbracta ca mos craciun sau chiar cate un mos craciun, sau dulciuri.

| elag a răspuns:

Ai putea sa le confectionezi bratari chiar tu deoarece vor aprecia mai mult ce ai facut tu decat sa le cumperi

| Sindrex a răspuns:

Pai daca esti bogat cumparai un iphone scump laughing 3gs sau 4 si daca nu esti chiar asa bogat atunci eu zic sai cumperii dulciiuri