| DarkBlood32 a întrebat:

Ce inseamna estrogen? Dar testosteron?

Răspuns Câştigător
| Crucified a răspuns:

Ai auzit de DEX?

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

ESTROGÉN s.n. Hormon feminin care determină apariția estrului

TESTOSTERÓN, testosteroni, s. m. Hormon sexual masculin care menține caracterele sexuale secundare masculine, folosit și în terapeutică

| AncaVG a răspuns:

Estrogenul si testosteronul sunt doi hormoni sexuali care determina de cele mai multe ori starile pe care le avem, cum mancam, cum invatam, cat de sanatosi suntem, toate determinate de cat de mult testosteron sau estrogen avem in organism la un moment dat.Ei fiind hormoni sexuali ajuta la dezvoltarea organelor sexuale si la interesul pentru sex in diferite momente.