| Andrei_Cosmin_1982 a întrebat:

Salut, ce meserie pot avea daca termin un liceu pe profil economic?
Este bun profilul economic?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu intereseaza pe nimeni ce profil ai facut la liceu. Daca vrei sa te angajezi in ceva care are treaba cu economia, in primul rand te intreaba daca ai facultate gen ASE sau altceva pe economie.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Este bun.Dar depinde de tine daca iti place. Daca vei putea face facultate si vei fi "tare" poti sa ajungi si in firme de consultanta internationala.Doar cu liceul nu prea merge.

| DauSfateBune489 a răspuns:

Lăcătuș