| byby2356 a întrebat:

Mai am un an si termin gimnaziul. Si nu stiu la ce liceu sa merg. Ma gandeam la liceul economic pe profilul economi (contabilitate). Ce spuneti? E un liceu si un profil bun? Si inca ceva. Am auzit ca trebuie uniforma. E adevarat?

4 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

E un profil bun. Contabilitatea v-a trebui să o înveţi bine.
Uniformă? Depinde de oraş şi de liceu.

| byby2356 explică (pentru DdDiX):

Pai orasul este Tulcea si liceul din cate stiu e unul serios.

| Jipa95 a răspuns:

Da, liceul economic este foarte bun, ai ce meserii sa practici cand il termini, un profil mai bun decat SS, SN, AP, etc. Nu toate liceele au legea uniformei.

| mendor a răspuns:

Daaa...e liceu bun.un prieten de-al meu e la economic