| lavinia1994 a întrebat:

Sunt clasa a 10a si nu sunt hotarata cu privinta la ce o sa fac in viitor...sunt la profilul stiintele naturii imi place mult biologia. dar chimia si fizica o urasc! am nevoie de ajutor. dati-mi ceva sfaturi va rog crying

9 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Daca esti in a 10-a poti recupera peste 80% pentru admiterea la medicina.Eu zic sa continui daca visul tau e asta, eu unul am ales filozofia si am regretat mereu ca nu mi-am urmat dorintele de medicina caci eram 0 la chimie/fizica.Incearca sa le rabzi si fizica si chimia, pe viitor o sa fie mai simplu.In facultate fizica e putina si chimia se invata pe de rost, e doar teorie multa, fara probleme.Nu e nimic mai placut decat sa vindeci, incearca sa continui.

| Destinee a răspuns:

Pai mai sunt totusi 2 ani pana termini liceul!big grin
Stai linistita nu esti singura care nu s-a gandit inca la viitor!:*

| AnyAnA99 a răspuns:

Poti sa te faci profesoara de biologiewinking

| SunIsUp4ever a răspuns:

Salut Lavinia, e bine ca ai planuri in legatura cu cariera pentru viitor, dar daca urasti fizica si chimia nu prea ai sanse sa devii un medic sau altceva ce tine de biologie.

| lavinia1994 explică (pentru SunIsUp4ever):

Mersi...m-ai descurajat super tare.

| SunIsUp4ever a răspuns (pentru lavinia1994):

Imi pare rau ca te-am descurajat, dar incearca sa te duci la meditatii de fizica si chimie.

| SimySimy a răspuns:

Pai ce anume ai vrea sa faci in viitor mai exact?

| lavinia1994 explică (pentru SimySimy):

Ceva in domeniul biologiei

| SimySimy a răspuns (pentru lavinia1994):

Pai...sa stii ca eu sunt clasa a 8a.deci la liceu tot pe stiinte ale naturii vreau si eu.dar cum zici si tu. nici mie nu imi place chimia si nici fizica.nu cred ca ai ce face decat sa inveti sa inveti si iar sa inveti.stiu ca poate nu te asteptai la un raspuns ca asta.dar nu cred ca exista vreo posibilitate sa iti placa.