| sica2 a întrebat:

Salut celor de pe TPU am 1, 81 inaltime si am 16 ani si as vrea sa mai cresc ce mancaruri sunt bogate in proteine, vitamine si celelalte pentru un baiat in crestere ca as vrea cand voi fi mai matur sa am 1, 90 cam asa adica stiu ca conteaza si sporul deci ce mancaruri mi-ati recomanda sa mananc, ofer funda si as mai vrea sa stiu daca e bine pentru varsta mea inaltimea aceasta

2 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Daca ai 16, mai ai de crescut, nu stiu daca ajungi pana la 1.91 dar pe la 1.86 sigur ajungi.depinde si ce inaltime au parintii tai.

| BeYourSelf7 a răspuns:

Nu te grabii cu cresterea, 1.81 deja este suficient pentru varsta ta. Toate la timpul lor, nu-ti forta organismul sa se dezvolte sub presiune, dupa o sa ai de suferit.