| CptBlackBeard a întrebat:

Implinesc 17 ani luna aceasta pe la sfarsit si am 171 cm, totusi as vrea sa mai cresc. Stiu ca genele familiei conteaza, joc basket (insa nu foarte des) si inca o prostie e ca fumez. Stiu ca fumatul distruge hormonii de crestere (cel putin asa am auzit). Inaltimea ideala ar fi 180-185 maxim. Idei? Vitamine? Exercitii? Voi in ce perioada ati crescut cel mai mult? P.s is baiat

Răspuns Câştigător
| litere123 a răspuns:

Baschetul și înotul "cică" ajută la creșterea în înălțime, dar cred că acest lucru nu e adevărat. Nu poți tu să-i ordini organismului tău să mai crească în înălțime. Asta depinde și de genetică. Lasă timpul să treacă.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să influențezi creșterea în înălțime.
Asta depinde de genetică, de organismul tău.

| RobertAlvarez4444 a răspuns:

Si eu sunt cam nemultumit de inaltimea mea avand in vedere ca am aproape 16 ani si 175cm