| jojo07jolie a întrebat:

Cine stie cum pot face media la romana pe acest semestru, cu tot cu teza!

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Pai sa zicem ai notele 9, 8, 9, 10, le aduni pe toate si face 36, pe acesta il imparti la 4 si face 9, pe 9 il inmultesti cu 3 si vine 27+ teza care sa zicem ca e 8 vine 35/4 vine 8.75 adica 9. Sper ca ai inteles

| AndreiDr a răspuns:

Aduni notele, le imparti la cate sunt.
Inmultesti cu 3, aduni teza si imparti la 4.
Aceasta metoda este valabila doar la Lb. Romana, Matematica si Istorie/Geografie daca esti in a 8 a.

| Ghost99 a răspuns:

Toate notele impartite la cate sunt ori 3 plus teza impartit la 4 asa se face la toate materile cu teza nu numa la romana Succes