| dyana_8024 a întrebat:

cine stie vreo reteta de ingrasat, as vrea sa mai iau in greutate dar nu stiu cum, desi manank ca sparta toata ziua dar tot nu ma ingras, am 15 ani si numai 45 de kg, ma puteti ajuta/?

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Sa nu te puna sfantul sa urmezi "regimul" lui Raul! laughing asta daca nu vrei sa-ti dereglezi corpul, sa fii predispusa la colesterol, obezitate si chiar diabet(la cate prajituri, ciocolate calde si alte produse pline de zahar apar in "regimul" respectiv. nu m-as miratongue). plus ca dupa aia o sa ne intrebi pe site ce sa faci ca sa mai slabesti tonguehee hee
Nu-ti fa probleme din cauza asta; daca ai 45 de kg si te simti bine, nu ai lipsuri in organism, anemie sau mai stiu eu ce e ok, asa ti-e felul... si crede-ma ca multe ar vrea sa fie ca tine. sa poata manca tot ce isi doresc fara sa puna un gram pe ele(sîc-sîc!devil).
Daca te ajuta cu ceva. eu am 18 ani si in jur de 49 de kg. Vei mai lua in greutate pe parcursul anilor urmatori (constant si sigur). Tu mananca regulat si sanatos si bucura-te de corpul pe care il ai si de faptul ca esti sanatoasa!

| Adya20 a răspuns:

Am fost si eu la 15 ani exact asa ca tine! Si am inceput sa mananc din 2 in 2 ore, mancam timp de jumatate de ora, mestecam incet, iar de la terminarea mesei ma uitam la ceas si la fix 2 ore mancam iar, si a functionathappy:*

| cosima11 a răspuns:

Ioi. nu iti dori sa te ingrasistraight face stai linistita ca esti foarte bine asa. pe cand o sa ajungi la 18-19 ai sa vezi ca nu iti pare rau...

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Dimineata la prima ora : cartofi prajiti, cu 2 oua ochi, si sunculita cat cuprinde. In timpul mesei bea cat poti ciocolata calda.
La 9 (la ceai) iar bea ceai cald cat poti de mult acompaniat de prajituri cu ciocolata, frisca si alte bunatati.
La 12-13 la pranz, ciorba de vacuta, burta, perisoare neaparat cu smantana, felul 2 o fripturica buna de porculet cu o farfurie de cartofi prajiti(in ulei sau untura) si asezonati cu maioneza. La desert capsuni cu smantana si cu mult zahar.
La 15-16 (five o'clook) ciocolata calda sau ceai cald cu prajituri cu crema.
La cina 19-20 carnaciori cu cartofi prajiti (sau piure cu unt si lapte), mamaliga cu branza si smantana si merge si o supita(ca sa impinga carnaciorii). O berica, doua bine venite...
la 21-22 inainte de a urca in pat ciocolata calda sau ceai indulcit cu zahar, o prajitura.
Intre mese foarte recomandate chips-uri de cartofi, alune prajite, banane, si alte dulciuri ajutatoare.
Succes sigur. Castigati 2 kg pe zi si la sfarsitul saptamanii veti fi cu minim 6 kg mai "suplu".

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ingrasi singura in timp, cand corpul tau incepe intreadevar sa prinda forme!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in pat mananca dulciuri si cipsuri mancaruri grase sau de tip fast-food ...si ca tot esti asa slaba ai vreo retet de slabit ca am 13 ani si 53 kg dar inainte eram slaba.