| RahKoon77 a întrebat:

Salut, cineva care face sală și se pricepe, poate să-mi ofere un program eficient de începător pentru fete? Precizez că fata asta e dedicată total dar are probleme cu găsirea unui program.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"fata asta e dedicată total dar..."

ce-ar fi dacă fata "aia" s-ar adresa unui trainer care o VEDE și in funcție de asta, îi recomandă programul potrivit?

| RahKoon77 explică (pentru sierra1):

Ce frustrați sunt ăștia care nu pot da un răspuns ca lumea da se trezesc să comenteze

| sierra1 a răspuns (pentru RahKoon77):

"program eficient de începător pentru fete"

despre tine spune-ne:
- câte kile ai
- ce boli ai
- ce constituție fizică ai
- ce rezistență ai
- șamd

și apoi vorbim de programe eficiente. Și frustrată ești matale cu intrebări d-ăstea de ai impresia că se potrivesc și la babe și la sugari

| Bazzed a răspuns:

Depinde la ce fel de rutina te referi, nu exista program pentru începători sau pentru avansați, singura diferență dintre astia doi e ca unul face cu greutate mai mare (și probabil forma mai buna) iar celalalt cu greutate mai mica. Dacă te referi la program de exerciții depinde doar de ce grupe de mușchi vrea sa lucreze sau dacă vrea doar sa slabeasca, n-ai menționat niciuna din astea deci cam greu să-ți recomande cineva ceva fără detaliile astea