| CarpeDiem2004 a întrebat:

Salut comunitate! Revin si eu cu o noua intrebare si anume:
Ce parere aveti despre baietii cu flesh in ureche? Si cum as putea sa o conving pe mama sa imi fac?

Nu stiu de ce, dar ma atrage mult acest stil. Imi place sa imi colorez parul (in momentul de fata il am rosu) si imi plac enorm flesh-urile + sunt obsedat sa imi fac tatuajlaughing.

Mentionez ca nu il vreau mare, il vreau de maxim 3-4 doar ca nu stiu cum sa o abordez pe mama pentru ca in general e de acord cu tot ce vreau mai putin cu flesh-urile laughing

Tot o data as dori sa evitati raspunsurile "sa ma mai gandesc ca ma afecteaza pe viitor" pentru ca stiu ce imi doresc.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Sorry, eu mai degrabă o înțeleg pe mama ta, mi se par un pic hidoase (mai ales cele foarte mari), îmi plac tatuajele și piercingurile dar astea chiar mi s-au părut prea mult parcă.
Ceea ce ne ceri tu e mai greu decât pare, pentru că părinții, de obicei, nu se lasă convinși decât dacă ceea ce-și dorește copilul e benefic pentru el și-n cazul ăsta nu văd care ar fi beneficiile. Poți să încerci să-i spui mamei tale tocmai faptul că sunt reversibile în caz că te răzgândești (nu te apuci să-i zici că nu ai de gând să te răzgândești). Sau îi spui că oricum vei face asta când vei împlini 18 ani și nu vei mai avea nevoie de acordul părinților. Alte argumente nu știu dacă mai poți aduce, doar să-i zici că te-ar face să ai mai multă încredere în tine, chestie care poate ar funcționa dacă ai fi genul timid/introvertit...dar nu pari.

6 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

S-a cam dus moda lor. Totuși dacă vrei sa l faci fă-ți-l și gata. Nu o sa ți coasă urechea...

| Raven a răspuns:

Am citit pe un blog că dacă nu întreții cum trebuie locul respectiv, poți face tot felul de infecții. (Citește la finalul articolului)
http://www.modapebune.ro/......ti-nebuna/
Chiar ești sigur că asta vrei, te-ai documentat, ai înțeles cu ce se mănâncă, ori doar ai văzut la cineva și ți s-a părut cool?
Nu mă interesează să-ți spun cum te afectează pe viitor c-am înțeles că gaura își revine la normal dacă nu-i mai bagi expandere.

| CarpeDiem2004 explică (pentru Raven):

@Raven Ce a scris acolo nu este chiar in totalitate corect, ar fi mers mai multe explicatii. Infectiile apar doar atunci cand nu dezinfectezi urechea 1 data zilnic sau incerci sa maresti gaura prea repede (adica sa spunem ca treci de la 3 la 5 si fortezi urechea, pe langa infectie ti se poate rupe)
Nu e vorba ca mi s-a parut cool, dar imi plac mult de cand eram mai mic. Cat despre ultima parte, da, gaura isi revine doar daca ramane gaura de ac, desi nu se astupa 100% deci ramane un semn mic.

@EduardAlexandru08 Repet, nu este vorba de moda happy Daca ar fi fost asa de usor sa il fac fara acordul mamei mi-l faceam laughing dar nu e de acord si nu stiu ce sa ii spun ca sa fie de acord.

@suntserios Aia era doar o curiozitate, nu are cine stie ce importanta pentru mine o data ce stiu ca vreau sa imi fac, dar totusi am intrebat pentru ca voiam sa stiu ce parere au altii. Iti respect parerea ta, dar totusi daca ai dori sa ma ajuti la a 2-a intrebare ti-as fi recunoscator happy

| CarpeDiem2004 explică (pentru Raven):

Nu, nu is timid. din contra chiar, uneori mi-se pare ca is prea direct laughing multumesc frumos pentru raspuns! big grin

| Raven a răspuns (pentru CarpeDiem2004):

Cu plăcere! Mi-am dat seama, de-aia am și spus că nu pari.winking

| Raven a răspuns (pentru CarpeDiem2004):

Sorry, eu mai degrabă o înțeleg pe mama ta, mi se par un pic hidoase (mai ales cele foarte mari), îmi plac tatuajele și piercingurile dar astea chiar mi s-au părut prea mult parcă.
Ceea ce ne ceri tu e mai greu decât pare, pentru că părinții, de obicei, nu se lasă convinși decât dacă ceea ce-și dorește copilul e benefic pentru el și-n cazul ăsta nu văd care ar fi beneficiile. Poți să încerci să-i spui mamei tale tocmai faptul că sunt reversibile în caz că te răzgândești (nu te apuci să-i zici că nu ai de gând să te răzgândești). Sau îi spui că oricum vei face asta când vei împlini 18 ani și nu vei mai avea nevoie de acordul părinților. Alte argumente nu știu dacă mai poți aduce, doar să-i zici că te-ar face să ai mai multă încredere în tine, chestie care poate ar funcționa dacă ai fi genul timid/introvertit...dar nu pari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"pentru ca stiu ce imi doresc"

si atunci de ce ai mai intrebat "Ce parere aveti despre baietii cu flesh in ureche"?

Dar ca sa iti raspund la intrebare, mi se par oribile si scarboase.