| Alexia2727272727 a întrebat:

Salut.
Credeți ca se poate sa ma transfer de la sfârșitul primului semestru din a10a la un alt liceu?
Contează media semestrului pentru transfer?
Help me!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Media contează, depinde oricum și de liceul la care vrei să te transferi.
Ar trebui să te duci la secretariatul școlii să întrebi din timp despre transfer.

| LPCTSTR a răspuns:

Da si da.
De transfer te interesezi la secretariat iar media ta trebuie sa fie mai mare decat cea mai mica medie din acea clasa pe acel semestru.

| Alexia2727272727 explică (pentru LPCTSTR):

Și dacă întru acolo, ce se întâmplă cu ultimul elev care a avut media mai mica ca mine?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alexia2727272727):

Nimic man, este criteriul pe baza caruia se face transferul.

| Alexia2727272727 explică (pentru LPCTSTR):

Ok, "man" laughing. Mulțumesc de răspuns happy