| Pătrulescu_Titus_1995 a întrebat:

Cu imi fac un id Apple pentru ca tot incerc si nu mi apare optiunea none la metoda de plata! Cine ma poate ajuta sa fac unul?! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ZK a răspuns:

Păi,și la mine prima oară nu mi-a arătat opțiunea "none". Atunci m-am supărat și am renunțat.Iar după câtva timp, am încercat iar și mi-a arătat-o.Și eu tot de pe iPhone am făcut-o.Parcă am ales a doua oară Statele Unite la țară și atunci m-a lăsat cu opțiunea none. Încearcă și așa.winking

2 răspunsuri:
| ZK a răspuns:

Eu când mi-am făcut mi-a apărut.Ciudat...:-?
Dar tu de pe ce încerci să îţi faci contul? De pe PC sau de pe un iPod, iPhone sau iPad? Poate asta te ajută, dar e in engleză. Trebuie doar să alegi de acolo de pe ce îţi creezi id-ul:
http://support.apple.com/kb/HT2534
Dacă nu înţelegi ceva, anunţă-mă.;)

| Pătrulescu_Titus_1995 explică (pentru ZK):

Pfff... Am incercat sa fac id ul si de pe iphone si de pe PC si tot la fel imi arata. Deja incepe sa ma eneveze. Mai da mi un sfat! MS

| ZK a răspuns (pentru Pătrulescu_Titus_1995):

Păi,și la mine prima oară nu mi-a arătat opțiunea "none". Atunci m-am supărat și am renunțat.Iar după câtva timp, am încercat iar și mi-a arătat-o.Și eu tot de pe iPhone am făcut-o.Parcă am ales a doua oară Statele Unite la țară și atunci m-a lăsat cu opțiunea none. Încearcă și așa.winking